Як вибрати предмети для складання НМТ: корисні рекомендації

AD_4nXc_u0uSOkurgTzZ4CDKO7ST21HT_qiXs7g2DNUwJ4fLPSWw0Fj-mIOWQyabCSaVIqCJWrgilQJ7feEFgTSRsARq2UJDFuFhYTlfZrGQSmJzLAOrnr1cg0GcfGsfetZN8wVC4Wml2WxqW-7OYgvCiOE_dN_P?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Національний мультипредметний тест − важлива подія у житті всіх випускників. Цей іспит є підсумком всього шкільного навчання, і саме від кількості отриманих балів залежать шанси вступити до вищого навчального закладу, зокрема, на бюджет. Успішно скласти НМТ не так просто – зазвичай потрібна додаткова підготовка, чи то у репетиторів, чи на спеціалізованих курсах.

Наприклад, курси підготовки до ЗНО Грант уже 15 років допомагають старшокласникам якісно оновити та поглибити знання, щоб отримати високі результати на тесті. Наступного року, за прогнозами, учні здаватимуть п’ять предметів – три обов’язкові (українська мова, історія України та математика), і два за вибором. Обрати дисципліни слід ще до початку підготовки. Доречно перед початком нового навчального року прийняти рішення й записатися на курси, щоб бути впевненим у належному рівні знань з цих предметів.

Що враховувати, обираючи предмети для складання НМТ?

На те, щоб зробити вибір, часу ще достатньо. Однак, чим швидше почати, тим краще. Зробити вдалий вибір буде легше, якщо скористатися такими порадами:

AD_4nXepUH6j8yE4irVWybHHXzNV6mvo12xObAuBgVltClQwEGcDpRzbAM_6ZJcbryJn5IGUDi5Tq6KIDy_c3LcybTCoNG1-SAHn9-Y6EtRy35-CfPHIAz8h0Og0E9WiLQVs0twy4rL_ymrtDiQTg0EICu2Ho1yF?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

  • Розглядати предмети, які даються без надмірних зусиль. Наприклад, якщо фізика чи хімія змушували під час шкільного навчання годинами перечитувати підручник, аби щось зрозуміти, й оцінки не були високими, складати іспит з цих предметів буде сумнівною справою. Краще робити ставку на свої сильні сторони.
  • Мати уявлення якщо не про конкретну професію для вступу, то хоча б про приблизний «напрямок руху». Поширений підхід – обрати предмети, а потім, з огляду на них, визначити ВНЗ та спеціальність для подачі документів. Наприклад, склавши на високі бали англійську мову, можна вступити на професію перекладача або ж вчителя англійської – вибір професії залишається навіть після того, як тест вже складений.
  • Порадьтеся зі шкільними вчителями, з якими у вас довірливі стосунки, батьками та старшими друзями, які вже навчаються у ВНЗ. Вони можуть побачити ваші переваги збоку і порекомендувати, які предмети складати. Самому досить складно об’єктивно оцінити себе, але близькі люди можуть допомогти. Звісно, їхня думка не повинна бути вирішальною – остаточне рішення має приймати майбутній випускник. Адже нерідко трапляється, що учень хоче пов’язати своє життя з медициною, а родичі, не уявляючи тривалості навчання, відмовляють його від складання потрібних предметів.
Стаття по темі:  Як уникнути нової війни після перемоги України: стаття глави МЗС Чехії

Після того, як вже було вирішено, які предмети складати поряд з обов’язковими, можна знайти надійні курси підготовки до НМТ, де викладають ці дисципліни. Навіть якщо рівень знань здається достатнім, не зайве буде повторити матеріал, згадати те, що, можливо, було забуто, опрацювати складні теми.

Чи можна змінити предмети з НМТ?

Учням надана змога впродовж усього терміну реєстрації змінити предмети за вибором. Для цього необхідні виправлення вносяться у персональний кабінет та документ відправляється на повторну обробку. Після того, як період реєстрації закінчився, робити зміни буде вже неможливо. Тому доречно з усією серйозністю поставитися до вибору. Щоб підготовка до ЗНО 2025 не була марною, коли майбутня професія ще не визначена, раціонально надати перевагу предметам, які добре вдаються й «відчиняють двері» на різні спеціальності, й з яких є значні шанси здобути велику кількість балів.

Share

You may also like...