Жоржини з насіння: простий спосіб отримати красиві квіти

А ви знали, як можна вирощувати жоржини та що впливає на їхній вигляд і характеристики? Жоржини бувають різних кольорів і форм. Вони ростуть у Центральній та Південній Америці та цвітуть з середини літа до перших заморозків.

Їх можна вирощувати з бульб або насіння. Щоб отримати рослину, схожу на материнську, використовують бульби. Якщо хочеться нових варіантів квітів, краще вибрати насіння.

AD_4nXdk8mhvezg_xJBDHChPLarttSmDVTA9ILmRgjPk_ucRkt4cEOGEGUUNTvAkJKEWr5jZ3RRkzqhyMjle1p4RMYIAvSwJs1uH9qj4UfvwRJDtIK_UBL_40QcghPZ-LRcW9CrNYC2CoQ?key=CaxrWPnnzQn6bL1Ecd1R2ASG

Як правильно сіяти жоржини: температура, ґрунт, догляд

Жоржини з насіння можна сіяти вдома у горщики або спеціальні лотки. Найкращий час для цього – за шість-вісім тижнів до останніх весняних заморозків. Насіння проростає при температурі від вісімнадцяти до двадцяти одного градуса за Цельсієм.

Вищі температури можуть сповільнити процес проростання. Насіння не варто висівати у відкритий ґрунт, оскільки молоді рослини дуже чутливі до холоду. Перед посівом варто підготувати ґрунт. Він має бути легким і добре утримувати вологу. Найкраще використовувати спеціальний безторф’яний субстрат або легку ґрунтову суміш.

Насіння висівають у лотки, злегка притискаючи його до ґрунту, а зверху присипають тонким шаром вермикуліту. Щоб підтримувати необхідний рівень вологості, можна накрити посіви прозорою плівкою або пластиковою кришкою. Поливати потрібно обережно, використовуючи метод нижнього поливу.

Як доглядати за сіянцями жоржин: полив, світло, підживлення

Після появи перших паростків сіянці слід помістити під лампи денного світла. Освітлення має бути не менше чотирнадцяти годин на добу. Якщо світла недостатньо, рослини витягнуться і стануть слабкими. Важливо підтримувати помірний рівень вологості ґрунту, щоб уникнути загнивання коренів. Коли на сіянцях з’являться перші справжні листки, можна почати підживлювати їх слабким розчином добрив.

Коли рослини досягнуть висоти від п’ятнадцяти до тридцяти сантиметрів, їх потрібно прищипнути. Це означає, що верхівку слід обрізати приблизно на три-чотири сантиметри вище листка. Ця процедура допомагає зміцнити стебло і сприяє розвитку бічних пагонів, що зробить рослину більш розгалуженою.

Стаття по темі:  Канада ввела санкции против главы РПЦ, Захаровой и целого ряда пропагандистов

Пересадка жоржин у відкритий ґрунт: коли і як це зробити

Пересадку у відкритий ґрунт можна проводити тільки після того, як мине загроза нічних заморозків. Температура повітря вночі має бути не нижче п’ятнадцяти градусів за Цельсієм. Перед висадкою сіянці загартовують. Для цього їх поступово привчають до зовнішніх умов, виносячи на вулицю спочатку на кілька годин, а потім залишаючи на довший час.

Жоржини добре ростуть на сонячних ділянках із добре дренованим ґрунтом. Відстань між рослинами має бути від тридцяти до сорока п’яти сантиметрів. Оскільки стебла у жоржин тендітні, їм знадобиться опора. Її варто встановити одразу після висадки, щоб уникнути пошкодження коріння.

Жоржини у відкритому ґрунті: як правильно доглядати

Протягом усього сезону жоржини потребують догляду. Поливати їх слід один-два рази на тиждень, у спекотну погоду – частіше. Важливо не перезволожувати ґрунт, щоб запобігти загниванню коренів чи бульб. Щоб утримати вологу і зменшити ріст бур’янів, ґрунт навколо рослин можна замульчувати.

AD_4nXc3U1LnmGQ0DvPeHni6Fk5ksRvQ872hlA73LN17IpO_3DQ0_Z4riMiLtpCrjPF8dBsSBRr-JbbkMuRRB7eKf1DrDohksPLOVnqV6WCWaeQCP9PWFUdsRHCGOZrcDE-c8yA9RekQvQ?key=CaxrWPnnzQn6bL1Ecd1R2ASG

Підживлення варто проводити раз на два-три тижні, використовуючи добрива з низьким вмістом азоту. Якщо квіти вирощують для зрізу, важливо регулярно видаляти відцвілі суцвіття. Це допомагає стимулювати утворення нових бутонів.

Зимівля бульб жоржин: коли викопувати і як зберігати

До кінця сезону жоржини, вирощені з насіння, утворюють невеликі бульби. Їх можна викопати і зберегти до наступного року. Бульби зберігають у прохолодному приміщенні при температурі від чотирьох до десяти градусів за Цельсієм, засипавши їх торфом або вермикулітом.

Вирощування жоржин із насіння: головні поради

Вирощування жоржин із насіння – це спосіб отримати багато квітучих рослин при мінімальних витратах. Це також можливість спостерігати за тим, як різні сорти перехрещуються і дають нові варіанти забарвлення та форми квітів. Також важливим є обирати якісний посадковий матеріал, який можна до речі можна знайти на https://dzensad.com.ua. Дотримуючись основних правил догляду, можна виростити міцні рослини, які будуть цвісти до перших заморозків.

Стаття по темі:  Тактичні сорочки від Інтернет-магазину АРМОЛАЙН: зручність, якість, надійність
Share

You may also like...