Гермовводи для кабелю від компанії “Termousadka”: огляд

Гермовводи для кабелю, також відомі як кабельні вводи, сальники кабельні або сальники введення кабелю, – це вироби, які використовуються для введення кабелю в корпус обладнання, електрощитки та інші прилади. Їхня основна функція – забезпечити герметизацію, захист та фіксацію кабелю.

Гермовводи для кабелю від компанії “Termousadka” виконують важливу функцію, запобігаючи механічним пошкодженням кабелів, їх вириванню та перетиранню, а також захищаючи від впливу пилу та вологи. Це досягається завдяки особливій конструкції гермовводів, яка включає ущільнювачі та затискні механізми.

Основними типами різьби для гермовводів є PG різьба та метрична різьба. PG різьба є універсальною і широко використовується в різних галузях електромонтажу завдяки простоті встановлення. Метрична різьба часто застосовується в промислових умовах, де потрібні більш точні з’єднання.

Матеріал, з якого виготовляються гермовводи, значно впливає на їхні властивості та сфери застосування. Пластикові гермовводи, виготовлені з поліаміду, мають робочий температурний діапазон від -40°С до +80°С і забезпечують клас захисту IP68. Вони є найпоширенішими і використовуються в різноманітних галузях промисловості. Латунні гермовводи відрізняються високою ударостійкістю та стійкістю до температурних перепадів, що робить їх ідеальними для умов підвищеного навантаження. Металеві гермовводи з нержавіючої сталі призначені для найскладніших умов експлуатації, включаючи агресивні хімічні середовища та значні механічні навантаження. Вибухозахищені гермовводи виготовляються з поліаміду, нержавіючої сталі або латуні і використовуються в середовищах з високим ризиком виникнення пожежі, відрізняючись подовженою різьбою і збільшеною загальною довжиною.

Конструкція гермовводів включає порожнистий корпус з різьбленням на обох кінцях, ущільнювальну втулку з гуми, затискну втулку, накидну гайку для додаткового затиснення кабелю, притискну гайку для фіксації вводу на корпусі обладнання, ущільнювальне кільце з гуми для додаткової герметизації та захисну заглушку-пильовик.

Стаття по темі:  Генератор электроэнергии с электрозапуском: комфорт и надежность

Встановлення гермоввода полягає у підготовці технологічного отвору в корпусі обладнання. Герметичний ввід вкручується у цей отвір і фіксується зсередини притискною гайкою. Якщо отвір відсутній, його необхідно зробити відповідно до розміру різьби гермоввода. Потім кабель протягується через ввід і надійно затискається затискною втулкою і накидною гайкою.

Гермовводи використовуються для монтажу електропроводки у різних умовах, включаючи промислові, офісні та житлові приміщення. Вони необхідні для підключення силових кабелів до обладнання, монтажу низьковольтної проводки для датчиків та моніторів, встановлення сонячних панелей та кліматичних систем.

Застосування гермовводів дозволяє забезпечити надійний захист кабелю від механічних пошкоджень, герметичність з’єднання, що запобігає потраплянню пилу і вологи, довговічність і стійкість до екстремальних температурних умов, захист від перегину і перетирання кабелю, а також можливість використання в агресивних хімічних середовищах. Це робить гермовводи від “Termousadka” https://termousadka.com.ua/uk/product-category/kabelni-vvodi-germovodi.html надійним рішенням для забезпечення безпеки та довговічності електрообладнання в різних умовах експлуатації

Типи гермовводів

“Termousadka” пропонує широкий спектр гермовводів, які відрізняються за матеріалом виготовлення, видом різьбового з’єднання та конструктивними особливостями:

За матеріалом:

 • Пластикові: найпоширеніший тип, виготовляється з поліаміду, стійкий до УФ-випромінювання, має широкий діапазон робочих температур, забезпечує IP68.
 • Гумові: еластичні, довговічні, стійкі до хімічних речовин, підходять для агресивних середовищ.
 • Латунні: міцні, стійкі до механічних впливів, мають високий рівень ударостійкості, можуть бути нікельовані для додаткового захисту.
 • Нержавіюча сталь: стійкі до корозії, температурних перепадів, хімічних речовин, підходять для найскладніших умов експлуатації.

За видом різьбового з’єднання:

 • Метрична (М): найпоширеніший тип, має широкий діапазон типорозмірів.
 • Трубна циліндрична (G): використовується в сантехніці та інших галузях.
 • Трубна конічна (NPT): застосовується в гідравлічних системах.
 • Дюймова або електроарматурна (PG): використовується в електротехніці.

За конструктивними особливостями:

 • Стандартні: найпростіший тип, підходять для більшості випадків.
 • З фіксуючою гайкою: призначені для тонкостінних корпусів, забезпечують більш надійне кріплення.
 • З мембраною: використовуються для гнучких кабелів, забезпечують максимальний захист від пилу та вологи.
 • Вибухозахищені: мають подовжене різьблення та збільшену довжину, застосовуються в небезпечних зонах.
Стаття по темі:  A Guide to Obtaining Polish Citizenship for Canadian Citizens

Переваги використання гермовводів

 • Захист від пилу та вологи: гермовводи забезпечують герметизацію місця введення кабелю, захищаючи обладнання від пилу, вологи, бризок, бруду та інших шкідливих факторів.
 • Фіксація кабелю: гермовводи надійно фіксують кабель, запобігаючи його вириванню, перетиранню та пошкодженню.
 • Захист від механічних впливів: гермовводи захищають кабель від механічних ударів, вібрацій та інших впливів.
 • Заземлення: металеві гермовводи можуть бути використані для з’єднання кабелю з ланцюгом заземлення.
 • Широкий діапазон застосування: гермовводи використовуються в різних галузях, включаючи електротехніку, машинобудування, хімічну промисловість, харчову промисловість та інші.

Як вибрати гермоввод

При виборі гермовводу слід враховувати такі фактори:

 • Перетин кабелю: гермоввод повинен мати відповідний діаметр для розміщення кабелю.
 • Тип різьбового з’єднання: різьба гермовводу повинна відповідати різьбі отвору в корпусі обладнання.
 • Умови експлуатації: гермоввод повинен бути стійкий до впливів, які він буде відчувати в процесі експлуатації (наприклад, температура, вологість, хімічні речовини).
 • Ступінь захисту від пилу та вологи: гермоввод повинен мати відповідний ступінь захисту IP.

Як встановити гермоввод

Встановлення гермовводу не є складним завданням і може бути виконано самостійно. Ось загальні інструкції:

 1. Підготуйте кабель: відріжте кабель до потрібної довжини та зніміть ізоляцію на кінці кабелю на довжину, що відповідає довжині ущільнювальної втулки гермовводу.
 2. Протягніть кабель через гермоввод: вставте кабель у гермоввод з боку накидної гайки.
 3. Надіньте ущільнювальну втулку на кабель: ущільнювальна втулка повинна щільно прилягати до ізоляції кабелю.
 4. Вкрутіть гермоввод в корпус обладнання: використовуйте ключ для затягування гермовводу до упору.
 5. Надіньте та закрутіть фіксуючу гайку: фіксуюча гайка використовується для додаткового закріплення гермовводу на корпусі обладнання.
 6. Встановіть захисну заглушку-пильовик: захисна заглушка використовується для захисту гермовводу від пилу та бруду.

Де купити гермовводи

Гермовводи “Termousadka” можна купити в інтернет-магазині https://termousadka.com.ua/ або у дистриб’юторів компанії.

Стаття по темі:  Выбор оптимальной мебели для кабинета руководителя

Висновок

Гермовводи “Termousadka” – це надійні та універсальні вироби, які забезпечують герметизацію, захист та фіксацію кабелю. Широкий спектр гермовводів, що пропонуються компанією “Termousadka”, дозволяє підібрати оптимальний варіант для будь-яких умов експлуатації.

Важливо:

 • Перед установкою гермовводу уважно прочитайте інструкцію виробника.
 • Використовуйте гермовводи відповідного розміру та типу для вашого кабелю та обладнання.
 • Не перетягуйте гермоввод при закручуванні, щоб не пошкодити кабель.
 • Регулярно оглядайте гермовводи на предмет пошкоджень та при необхідності замініть їх.
Share

You may also like...