Лазня та її позитивний вплив на здоров’я

Який лазня має вплив на здоров’я?

Лазня може мати різноманітні позитивні впливи на здоров’я жінок та чоловіків. Ось деякі з них:

 1. Покращення кровообігу: Висока температура в лазні сприяє розширенню кровоносних судин і поліпшенню кровообігу. Це може бути особливо корисним для жінок, які страждають від менструаційних болей або інших проблем з кровообігом.
 2. Зменшення стресу: Лазня може допомогти зменшити рівень стресу та зняти напругу, оскільки віддача тепла допомагає зняти напругу м’язів і підвищити рівень ендорфінів – гормонів щастя. Це дуже важливо для людей, які досвідчують стрес на роботі, вдома або від різних ситуацій.
 3. Покращення сну: Регулярні відвідини лазні можуть покращити якість сну і зменшити проблеми зі сном.
 4. Покращення роботи нирок: Лазня може сприяти зняттю навантаження з нирок і поліпшенню їх роботи.
 5. Покращення роботи легень: При диханні в гарячому повітрі легені отримують більше кисню, що може покращити їх функцію.
 6. Підвищення імунітету: Лазня може допомогти збільшити кількість лейкоцитів, які відповідають за боротьбу зі захворюваннями.
 7. Зменшення болю: Перебування в лазні може допомогти зменшити біль, оскільки тепло може знизити рівень спазму м’язів і підвищити рівень ендорфінів.
 8. Покращення стану шкіри: Лазня може допомогти покращити зовнішній вигляд шкіри, оскільки сприяє зняттю забруднень, збільшенню потовиділення та зменшенню запалень.
 9. Покращення роботи ендокринної системи: Під впливом високих температур може відбуватися зменшення рівня гормонів стресу, таких як кортизол, що може позитивно впливати на роботу ендокринної системи в цілому.

Чи корисна лазня дітям?

Лазня може бути корисною для дітей, але потрібно дотримуватися певних правил та обережностей. Зазвичай рекомендується, щоб діти мали вік не менше 6-7 років, щоб їхні терморегуляційні механізми були достатньо розвинуті, але це залежить від конкретних обставин і рекомендації лікаря.

Стаття по темі:  Важность магния для здоровья

Діти повинні бути під наглядом дорослих під час перебування в лазні. Також слід уникати занадто високих температур і тривалості перебування в лазні, щоб уникнути перегрівання дитини. Рекомендується коротше перебування в лазні (до 10-15 хвилин) та менші температури (до 50 градусів Цельсія).

Лазня може бути корисною для дітей з певними захворюваннями, наприклад, бронхіальною астмою або алергічними захворюваннями. Але перед тим, як давати дитині лазню, рекомендується звернутися до лікаря для консультації.

Які протипоказання для відвідування лазні?

Хоча лазні мають багато корисних властивостей, вони також можуть бути небезпечними для деяких людей з певними медичними проблемами. Ось деякі з найпоширеніших протипоказань для відвідування лазні:

 1. Хвороби серця та серцево-судинні проблеми, такі як аритмія або гіпертонія.
 2. Неінфекційні захворювання легень, такі як бронхіт, астма та емфізема.
 3. Гостра фаза захворювання, включаючи грип, лихоманку та інші інфекційні захворювання.
 4. Різні форми раку.
 5. Порушення кровоточивості, включаючи гемофілію та інші захворювання.
 6. Черезмірна вага.
 7. Вагітність.

Якщо у вас є які-небудь медичні проблеми або ви не впевнені, чи підходить лазня вам, завжди краще проконсультуватися з лікарем перед відвідуванням лазні.

Share

You may also like...