У НАТО засудили плани Росії щодо проведення “референдумів”

У НАТО засудили плани Росії щодо проведення "референдумів"

Північноатлантична рада випустила заяву з засудженням планів проведення “референдумів” на окупованих територіях України і обіцянкою продовжувати надавати підтримку Києву, повідомляє Європейська правда.

“Ми найрішучішим чином засуджуємо план проведення так званих “референдумів” про приєднання до Російської Федерації в українських регіонах, частково контрольованих російськими військовими” – йдеться у заяві.

НАТО наголошує, що жодне територіальне надбання внаслідок погрози силою або її застосування не може бути визнане законним.

“Союзники не визнають і ніколи не визнають незаконну і нелегітимну анексію Криму Росією. Фіктивні референдуми в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях України не мають жодної легітимності і будуть кричущим порушенням Статуту ООН. Країни-члени НАТО не визнають їх незаконну та нелегітимну анексію. Ці землі – це Україна. Ми закликаємо всі держави відкинути кричущі спроби Росії до територіальних загарбань” – заявили в НАТО.

В Альянсі зазначають, що останні російські рішення, у тому числі про часткову військову мобілізацію, є подальшою ескалацією незаконної війни Росії проти України. Вони також відкинули безвідповідальну ядерну риторику Росії.

“Росія несе повну відповідальність за війну, за величезні страждання, які її агресія приносить українському народу, а також за ціну війни для неї самої, у тому числі для російського народу, який зараз мобілізується. У руках Росії є можливість покласти край цьому конфлікту. Росія повинна негайно припинити цю війну і вивести свої війська з України” – наголошується в заяві.

Держави-члени НАТО також залишаються рішучими у наданні політичної та практичної підтримки Україні, яка продовжує захищатися від російської агресії.

“НАТО є оборонним Альянсом і продовжуватиме прагнути до миру, безпеки і стабільності в усьому євроатлантичному регіоні. Ми об’єднані, щоб захищати і охороняти кожен дюйм території Альянсу” – додали також в Альянсі.

Нагадаємо, глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що Росія обрала шлях конфронтації, оголосивши часткову мобілізацію, підтримавши організацію незаконних “референдумів” на окупованих територіях України та знову пригрозивши застосуванням зброї масового знищення.

Стаття по темі:  Как заправить электронную сигарету
Share

You may also like...

Залишити відповідь