Види інформаційної безпеки

В цьому матеріалі ми докладно розкажемо про види інформаційної безпеки та її аудит, для чого він потрібен та його переваги

Інформаційна безпека – це стан захищеності інформації, при якому запобігається заподіяння шкоди через:

 • Неповноту, невчасність та невірогідність інформації, що використовується ;
 • Негативний інформаційний вплив ;
 • Негативні наслідки застосування інформаційних технологій ;
 • Несанкціоноване розповсюдження, використання і порушення цілісності, конфіденційності та доступності інформації .

Види інформаційної безпеки

Види інформаційної безпеки можна класифікувати за різними критеріями.

Наприклад, за об’єктом захисту можна виділити такі види:

 • Фізична безпека – це захист інформації від фізичних дій, таких як крадіжка, знищення або пошкодження носіїв інформації.
 • Інформаційна безпека – це захист інформації від несанкціонованого доступу, використання, розголошення, модифікації або знищення.
 • Програмна безпека – це захист інформації від несанкціонованого доступу, використання, розголошення, модифікації або знищення за допомогою програмного забезпечення.

Залежно від сфери застосування інформаційної безпеки можна виділити такі види:

 • Банківська безпека – це захист інформації в банківській системі від несанкціонованого доступу, використання, розголошення, модифікації або знищення.
 • Медична безпека – це захист інформації в медичній сфері від несанкціонованого доступу, використання, розголошення, модифікації або знищення.
 • Державна безпека – це захист інформації в державних органах від несанкціонованого доступу, використання, розголошення, модифікації або знищення.

Залежно від методів захисту інформації можна виділити такі види:

 • Апаратна безпека – це захист інформації за допомогою апаратних засобів, таких як фаєрволи, антивірусні програми, системи виявлення вторгнень тощо.
 • Програмна безпека – це захист інформації за допомогою програмних засобів, таких як системи управління доступом, системи шифрування тощо.
 • Організаційна безпека – це захист інформації за допомогою організаційних заходів, таких як політика безпеки, навчання співробітників тощо.
Стаття по темі:  Запасні частини для обладнання Makita

Внутрішній аудит інформаційної безпеки

Внутрішній аудит інформаційної безпеки – це комплекс заходів, які проводяться силами самої компанії з метою оцінки стану захищеності інформації та відповідності її систем безпеки вимогам чинного законодавства та стандартів.

Внутрішній аудит інформаційної безпеки проводиться регулярно, зазвичай один раз на рік. Він дозволяє виявити потенційні проблеми в системі інформаційної безпеки та вжити заходів для їх усунення.

Процес проведення внутрішнього аудиту інформаційної безпеки включає в себе наступні етапи:

 • Підготовка – розробка плану аудиту, визначення складу аудиторської групи, визначення джерел інформації.
 • Збір інформації – проведення інтерв’ю зі співробітниками, вивчення документів, аналіз систем безпеки.
 • Аналіз інформації – виявлення потенційних проблем в системі інформаційної безпеки.
 • Висновок і рекомендації – підготовка звіту про результати аудиту, розробка рекомендацій щодо покращення стану інформаційної безпеки.

Зовнішній аудит інформаційної безпеки

Зовнішній аудит інформаційної безпеки – це аудит, який проводиться незалежними експертами. Він дозволяє отримати більш об’єктивну оцінку стану інформаційної безпеки компанії.

Зовнішній аудит інформаційної безпеки проводиться зазвичай один раз на два-три роки. Він дозволяє виявити потенційні проблеми в системі інформаційної безпеки, які можуть бути непомітні внутрішнім аудиторам.

Процес проведення зовнішнього аудиту інформаційної безпеки включає в себе наступні етапи:

 • Підготовка – підписання договору на проведення аудиту, узгодження плану аудиту.
 • Збір інформації – проведення інтерв’ю зі співробітниками, вивчення документів, аналіз систем безпеки.
 • Аналіз інформації – виявлення потенційних проблем в системі інформаційної безпеки.
 • Висновок і рекомендації – підготовка звіту про результати аудиту, розробка рекомендацій щодо покращення стану інформаційної безпеки.

Важливість аудиту інформаційної безпеки

Аудит інформаційної безпеки є важливим інструментом для забезпечення інформаційної безпеки компанії. Він дозволяє виявити потенційні проблеми в системі інформаційної безпеки та вжити заходів для їх усунення.

Стаття по темі:  Дитячі кепки оптом від Talvi

Переваги аудиту інформаційної безпеки:

 • Покращення стану інформаційної безпеки . Аудит інформаційної безпеки дозволяє виявити потенційні проблеми в системі інформаційної безпеки, такі як вразливості у програмному забезпеченні, слабкі місця в політиках безпеки, невідповідність вимогам законодавства та стандартів. Ці проблеми можуть призвести до витоку інформації, крадіжки даних або інших інцидентів інформаційної безпеки. Аудит допомагає усунути ці проблеми та покращити стан інформаційної безпеки компанії.
 • Зменшення ризиків . Аудит інформаційної безпеки дозволяє оцінити рівень ризиків, пов’язаних з інформаційною безпекою компанії. Це дозволяє компанії зосередитися на тих ризиках, які мають найбільший вплив на її бізнес.
 • Збільшення прозорості . Аудит інформаційної безпеки допомагає компанії продемонструвати свою відповідність вимогам законодавства та стандартів. Це може бути важливо для компанії, яка працює в галузях, де до неї пред’являються високі вимоги до інформаційної безпеки.

Аудит інформаційної безпеки може проводитися як внутрішніми, так і зовнішніми аудиторами. Внутрішні аудитори є співробітниками компанії, які мають знання про її бізнес-процеси та інформаційні системи. Вони можуть виявити проблеми, які можуть бути непомітні зовнішнім аудиторам. Зовнішні аудитори є незалежними експертами, які мають досвід проведення аудитів інформаційної безпеки. Вони можуть надати компанії більш об’єктивну оцінку її стану інформаційної безпеки.

Частота проведення аудиту інформаційної безпеки залежить від розміру компанії, сфери її діяльності та рівня ризиків, пов’язаних з інформаційною безпекою. Зазвичай, внутрішній аудит проводиться один раз на рік, а зовнішній аудит – один раз на два-три роки.

Share

You may also like...